Ontdek meer
Arlon DPF 6500: backlit vinyl, en waarom gegoten hier iets anders betekent
Arlon DPF 6500 is een translucent opaalwit gegoten vinyl van 90 µm voor lichtbakken en verlichte displays. Twee dingen aan dit product worden zelden uitgelegd: waarom het gegoten is terwijl de toepassing vlak is, en welk getal u zou moeten opvragen voordat u bestelt.
1. Gegoten is hier een keuze voor maatvastheid
Een gegoten folie wordt gemaakt uit een vloeibare massa die op een drager uithardt. Er wordt niet aan getrokken, dus er zit geen inwendige spanning in. Een gekalanderde folie wordt tussen walsen uitgerold en houdt die spanning wel vast; over jaren trekt hij terug. In een lichtbak is dat funest: elke millimeter krimp geeft een randje dat van achteren wordt uitgelicht en dus opvalt. Bij een gewone wandtoepassing ziet niemand dat. Dit is de reden waarom een vlakke toepassing toch om gegoten materiaal vraagt.
2. Wat translucent doet dat transparant en wit niet doen
Opaalwit laat licht door en verstrooit het in één beweging. Dat verstrooien is het werk: zonder dat ziet u de lichtbron door de folie heen, als lichtvlekken of als de aftekening van led-strips. Een transparante folie mist die diffusie, en een dekkende folie laat niets door. Ontwerp er wel op: kleuren die u op een beeldscherm beoordeelt, komen bij achtergrondverlichting anders over, en donkere vlakken worden veel donkerder dan u verwacht.
3. Het getal dat u moet opvragen
Bij een translucente folie is de lichtdoorlating het bepalende cijfer, uitgedrukt als percentage. Dat getal staat niet op deze productpagina: niet in de omschrijving, niet bij de productvoordelen en niet als attribuut. Zonder dat percentage kunt u niet berekenen hoeveel licht uw lichtbak nodig heeft en hoe uw print eruit zal zien. Vraag het technisch informatieblad op voordat u een lichtbakproject offreert. Vraag daarbij ook wat de drie aanbevolen laminaten met de lichtdoorlating doen: een extra laag boven een translucente folie verandert die waarde.
4. Wat u zelf moet vaststellen voor u bestelt
- De opgegeven zeven jaar geldt voor buitengebruik van onbedrukt materiaal. Antalis vermeldt er uitdrukkelijk bij dat de duurzaamheid afhangt van het inktsysteem. In een verlichte kast krijgt de folie bovendien straling van de lichtbron zelf; vraag na of de opgave daar rekening mee houdt.
- De lijm is permanent. Er is geen verwijderingsmethode of -termijn opgegeven.
- Er is één breedte en één artikelnummer.
- Antalis geeft voor dit product geen brandklasse op, terwijl lichtbakken doorgaans binnen in publieke ruimten hangen.
5. Veelgestelde vragen
Hoeveel licht laat de folie door?
Antalis publiceert geen percentage. Vraag het technisch informatieblad op als uw lichtbak een minimumwaarde vereist.
Waarom kost een vlakke toepassing een gegoten folie?
Omdat gegoten materiaal spanningsvrij is en niet terugkrimpt. In een verlichte kast wordt elke krimp zichtbaar als een uitgelichte rand.
Kan de folie ook onverlicht worden gebruikt?
Technisch wel, maar dan betaalt u voor lichtdiffusie die u niet gebruikt. Kies dan een dekkende witte folie.
6. Verder in het assortiment
1. Bekijk het volledige aanbod: Gegoten printfolies
2. Voor een dekkende gegoten folie kiest u Orajet Cast
3. Voor voertuigwrapping gaat u naar Arlon SLX CastWrap
4. Voor transparant gegoten materiaal: Arlon DPF 6000 RP Clear
5. Moet de boodschap 's nachts reflecteren in plaats van oplichten: Arlon DPF 2400 XLP
6. Voor vlakke signalisatie zonder verlichting: Arlon DPF 4550 Range