Ontdek meer
Waarom kiezen voor Oracal 8300 Transparent Cal voor uw glasdecoratie- en lichtbakprojecten?
Oracal 8300 Transparent Cal is de transparante plotterfolie uit het ORAFOL-programma voor toepassingen waarbij kleur en lichtdoorlatendheid samen moeten werken: etalages, glaswanden en verlichte reclame. Antalis voert de folie in 18 kleuren op rol van 1260 mm x 50 m.
Technische kenmerken van deze transparante plotterfolie
Gekalanderde PVC-folie van 80 micron met UV-stabilisatoren, gemeten exclusief lijm en rugpapier.
Permanente polyacrylaatlijm op solventbasis, transparant, op gesiliconiseerd rugpapier van 137 g/m².
Rol van 1260 mm breed en 50 m lang; het fabrieksassortiment kent daarnaast een breedte van 1000 mm.
Temperatuurbestendig van -40 tot +80 °C zonder variatie, verkleefd op acrylglas.
Treksterkte van minimaal 19 MPa volgens DIN EN ISO 527 en maximaal 0,4 mm krimp in de lengte volgens FINAT TM 14.
Achttien kleuren uit Antalis-voorraad, tegenover 32 kleuren in het volledige ORAFOL-programma.
Professionele voordelen voor signmakers en glasdecorateurs
De doorschijnende kleurlaag verdeelt achtergrondverlichting gelijkmatig, zodat een lichtbak geen vlekkerig beeld geeft.
De folie snijdt schoon op elke snijplotter, waardoor ook fijne letters en logo's zonder scheuren te wieden zijn.
Natte applicatie geeft corrigeertijd op grote glasvlakken; droge applicatie werkt sneller bij kleine beletteringen.
Vijf jaar opgegeven buitenduurzaamheid maakt de folie geschikt voor puien die jarenlang blijven staan.
Combineer de folie met applicatietape voor een strakke overzet zonder luchtbellen.
Belangrijkste toepassingen
Etalagebelettering en raamreclame op winkelpuien en horecagevels.
Lichtbakken, lichtreclame en verlichte zuilen met doorschijnende kleurvlakken.
Glasdecoratie op scheidingswanden, vergaderruimtes en kantoortuinen.
Belettering op acrylaat- en glasdisplays voor beursstands en showrooms.
Kleuraccenten op deuren, vitrines en koeltoonbanken in retailinrichting.
Gebruik en opslag
Ondergrond ontvetten en stofvrij maken voor elke applicatie op glas of acrylaat.
Verwerken bij een objecttemperatuur van minimaal +8 °C.
Bij natte applicatie het zeepwater volledig uitrakelen en 24 uur laten uitharden voor de folie belast wordt.
Rollen bewaren bij 20 °C en 50 procent relatieve luchtvochtigheid, houdbaarheid 2 jaar.
Rollen liggend of hangend opslaan om indrukken in de folie te voorkomen.
Veelgestelde vragen
Kan Oracal 8300 digitaal bedrukt worden? Nee. Het is een in de massa gekleurde snijfolie voor plotter en snijtafel; voor bedrukbare transparante folie kiest u een printfolie uit het assortiment zelfklevende printfolies.
Welke temperatuurwaarden gelden nu precies? De technische fiche van ORAFOL noemt -40 tot +80 °C en een applicatietemperatuur vanaf +8 °C. Op sommige webpagina's staat -40 tot +60 °C met kortstondig +80. Bij twijfel geldt de technische fiche van de fabrikant.
Is de folie geschikt voor autoruiten? De folie is ontwikkeld voor glas en glasalternatieven bij verticale toepassing. Voor voertuigen gelden nationale wetgeving over lichtdoorlatendheid en een specifiek car-wrappingassortiment.
Aanvullende producten
1. Ontdek het volledige assortiment opaal plotterfolie voor doorschijnende toepassingen.
2. Bekijk alle producten in de categorie visuele communicatie.
3. Verken het aanbod inkt voor grootformaat printen voor uw printfolies en doeken.
4. Vind het juiste montagegereedschap voor zelfklevende folie, van rakel tot snijmes.
5. Vul uw bestelling aan met printerpapier voor kantoor en balie.
6. Kies bijpassende verzenddozen om bewerkte folie beschermd te versturen.